Мати з дитиною
Мати з дитиною 5 канал

"Змусили ізолюватися": як буковинці цькували родину, що повернулася з Китаю

Читайте по-русски
Два тижні жінка з дитиною не виходила з домівки

Повернулися з Китаю – автоматично небезпечні. Принаймні так вважають мешканці села Долиняни на Буковині. Нещодавно жінка із чотирирічним сином повернулися додому. Однак, замість спитати "Як ви себе почуваєте?", односельці прирекли родину на примусову ізоляцію. Жінка боїться виходити з власного будинку. Аби зменшити напругу до села приїхали чиновники та епідеміолог з обласного центру. Що з того вийшло? Дивіться далі.

Чотирирічний Назар хворий на ДЦП. Щороку хлопчик проходить курс лікування у Китаї. Мати малюка розповідає: закордонна терапія дає суттєві результати.

"Приємно, що дитина сказала — мама, я тебе люблю", — говорить Галина Думанська, мати Назара.

Цього разу через поширення коронавірусу повернутися додому жінці із сином довелося на місяць раніше. Галина каже: вирішили не наражати малюка на небезпеку. Втім удома їхньому поверненню односельці не раді. Усе почалося із цькування у соцмережі.

"Почали нас принижувати у коментарях — що ми вчинили злочин, ми не пройшли обстеження у Києві. Ніби ми принесли коронавірус, мали сидіти в Китаї, не приїжджати, не приносити небезпеку", — згадує Галина Думанська, мати Назара.

Останні два тижні жінка з дитиною не виходила з домівки. Разом із ними вдома були змушені перебувати чоловік Галини та старша дочка. Жодних симптомів, схожих на коронавірус, у всіх чотирьох немає.

"Ми зробили добровільний карантин, за рекомендаціями лікарів, ми залишились вдома на два тижні", — каже Галина.

Через карантин пропустили запланований етап лікування сина у Києві. Та навіть попри такі запобіжні заходи, вірити у те, що родина безпечна для оточення, більшість односельців відмовляються. Переконати у протилежному людей намагається староста села.

"Вони не хворі. Просто приїхали з Китаю", — наголошує Валентина Дудчак, в.о. старости Долиняни.

Водночас староста додає — відсутність симптомів не дає гарантії, що вони не з'являться за кілька днів.

"Галино, якщо ти не пройшла у Борисполі контролю, а Україна — це ми, то ми просимо – на цей період як приїдуть лікарі, перевірять, ізолюйся. Це елементарно, навіть при грипі", — каже Валентина Дудчак.

Збори людей
Збори людей5 канал

"Це не правильно, усіх громадян не можу не пустити в Україну. Чи коронавірус чи чума. Посидить 2 тижні вдома, і якщо у вас немає хвороби – ідіть живіть, так як і було", — вважає Руслан Довганюк, мешканець Долинян.

Щоби знизити напругу серед селян із Чернівців у півторатисячні Долиняни приїхали епідеміолог та заступник голови обласної адміністрації. Дискусія із місцевими затяглася на кілька годин.

"Тут недопрацювання є з боку медиків та профілактичної медицини", — каже Юрій Падурару, заступник керівника Обласного лабораторного центру.

"Бар'єрів для вірусу ми поставити не можемо, паркан ми поставити не можемо, шанс, що цей вірус може зайти – є завжди. Треба коректно ставитись до тих, хто може інфікуватися", — вважає Марія Поліщук, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

Селянам оприлюднили і результати аналізів із київського лабораторного центру. Дослідження засвідчили — усі Думанські здорові, коронавірусу не виявлено.

Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, Чернівці, "5 канал"

Попередній матеріал
Вісім порад як запобігти коронавірусу: в РНБО пояснили, що треба робити
Наступний матеріал
Порятунок бобрів на Львівщині: надзвичайники витягли тварин із каналізації
Loading...

У США повідомили про першу смерть від коронавірусу

Спалах коронавірусу призвів до значних втрат на світових фондових ринках і відбився на вартості нафти

В аеропортах Києва з'являться експрес-тести на коронавірус – Кличко

На Одещині розпочали кампанію з інформування щодо коронавірусу – лікарі пішли у школи

Всесвітня організація охорони здоров'я підвищила оцінку ризику коронавірусу

МЗС України: Про закриття кордонів через поширення коронавірусу не йдеться