.
. Обозреватель

При ЕВА з'явився комітет з питань промислової екології – які цілі перед собою ставить

  Читайте по-русски
  Задачею ЕВА є допомога в посиленні економічного потенціалу країни без шкоди соціальній та екологічній сферам

  Новий комітет Європейської Бізнес Асоціації (European Business Association - ЕВА) зосередиться на стимулюванні екомодернізаціі підприємств. Про це повідомляє "Обозреватель". Зазначається, що 25 лютого Асоціація оголосила про створення комітету, який займатиметься питаннями промислової екології та сталого розвитку.

  Комітет з питань промислової екології та сталого розвитку при Асоціації хоче зосередитись на вдосконаленні українського законодавства, аби стимулювати екологічну модернізацію підприємств і покращити стан навколишнього середовища.

  "Представники найбільших компаній аграрної, металургійної, енергетичної, цементної галузей України об'єдналися під егідою Європейської Бізнес Асоціації, щоб сприяти формуванню такої законодавчої бази, яка сприяла би посиленню економічного потенціалу країни не на шкоду соціальній та екологічній сферам", – так Станіслав Зінченко, керівник Комітету з промислової екології та сталого розвитку, директор GMK Center, пояснив мету створення Асоціації.

  За його словами, лише 2018 року українські підприємства вклали у природоохоронну діяльність $1,3 млрд, при чому $0,4 млрд – капітальні інвестиції, структура яких у 2018 році була такою:

  • $129 млн – на охорону атмосферного повітря і проблеми зміни клімату;
  • $62 млн – на очищення стічних вод;
  • $43 млн – на поводження з відходами;
  • $53 млн – на захист та реабілітацію ґрунту, підземних і поверхневих вод;
  • $83 млн – на інші заходи.

  Станіслав Зінченко, глава Комітету промислової екології і стійкого розвитку, учасник Асоціації каже: "Комітет найперше зібрав разом компанії, які інвестують в Україну, створюють додану вартість. Сталий розвиток – це актуальний глобальний тренд у світі, що поєднує розвиток промисловості та економіки разом із розвитком суспільства та екологічної відповідальності. Всі компанії-члени Комітету здійснюють свій внесок до екологічної модернізації, інвестують значні кошти в енергоефективність, регіональний розвиток. Тому наша команда, яка зустрілася тут, домовилася обмінюватися досвідом і максимально його поширювати з точки зору екологічної практики підприємств, ділитися своїми ідеями та проєктами з органами законодавчої, виконавчої влади та контрольних органів для досягнення спільного успіху".

  Повідомляється, що за даними рейтингу Climate Change Performance Index 2020 року, який оцінює дії країн зі зниження викидів парникових газів, Україна отримала високу оцінку (60,6 балів зі 100), посівши 17 місце. Цього результату досягнуто за рахунок падіння виробництва, тоді як ефективність державної екологічної політики залишається низькою (30,6 балів зі 100).

  Як зазначено, шоб підвищити ефективність екологічної політики, Комітет з питань промислової екології та сталого розвитку ставить перед собою цілі:

  • Зменшення викидів і тиску на довкілля.
  • Впровадження на законодавчому рівні чіткого механізму поетапного скорочення викидів речовин, що забруднюють довкілля.
  • Зміна реципієнтів екологічного податку. Пріоритет має надаватися місцевим громадам і самим підприємствам. Усі зібрані кошти мають бути спрямовані виключно на реалізацію екологічних програм і проєктів.
  • Впровадження принципів циркулярної економіки і зростання ролі вторинного використання ресурсів.
  • Підвищення рівня знань ключових стейкхолдерів і громадян з питань проблематики промислових відходів.
  • Створення послідовної податкової політики, яка би підтримувала позитивні процеси на підприємствах і покращувала їхні екологічні показники.

  За даними видання, Європейська Бізнес Асоціація – найвпливовіше і найбільше об'єднання українського бізнесу. Понад 20 років вона працює над вирішенням питань, важливих для інвестиційного та бізнес-клімату. За підсумками 2019 р. об'єднання нараховує 1118 учасників. Серед пріоритетів об'єднання у 2020 році є протидія тіньовій економіці, зниження податкового тиску на легальний бізнес, впровадження принципів circular economy, гармонізація законодавства України з нормами ЄС, оновлення трудового законодавства, охорона здоров'я, сприяння розвитку міжнародної торгівлі та підтримка інновацій, а також стимулювання інвестиційної привабливості України.

  Попередній матеріал
  Коронавірус уже в Польщі – ЗМІ пишуть про перший випадок у місті Лодзь
  Наступний матеріал
  У Києві визначили лікарні, де прийматимуть людей у разі зараження коронавірусом
  Теги:
  Loading...